Kırışıklarla Savaşta Yalnız Değilsin!

Kırışıklara dair sizin ve tüm kadınların merak ettiği detayları Nets Club estetisyenlerinden Esen Hanım ile konuştuk. Kendisi bizi konu hakkında bilgilendirmenin yanı sıra birçok alternatif tedavi yöntemi hakkında da bilgi verdi. Kırışıklar korkulu rüyanız olmadan önce Esen Hanım'a kulak vermnizde fayda var. 

nets-club-esen-mutlu-kirisiklik-tedavisi-iple-orumcek-fraksiyonel

Esen Hanım öncelikle kadınların korkulu rüyası kırışıklar nasıl oluşmaya başlar?

Kırışıklıklar yaş ilerledikçe derinin orta katmanı olan dermişte kollegen liflerin azalması ve canlılığını yitirmeye başlamasıyla oluşur. Zayıflayan cilt yapısı ve mimikler kasların hareketleriyle kırışıklıklar oluşmaya başlar.

Peki bir çok kadının cevabını merak ettiği şu soru? Kırışıkların oluşmasındaki temel faktörler nelerdir?

Kırışıklığın oluşmasında etmen olan faktörler:

  •  Genetik yapı ( Aileden gelen yapısal faktörlerin etkisi )
  •  Çevresel etkiler ( güneş,duman,rüzgar )
  •   Kişinin yaptığı kişisel bakımlar.

Bunun yanında günümüzde ilerlemiş bakım teknikleri ( hekim kontrolünde uzmanlar tarafından klinik ortamlarda yapılan kırışıklıkların daha ileri yaşlarda görülüp oluşmuş kırışıklıkların da üstesinden gelmektedir.

Çeşitli nedenlerle kırışıklarımız oluştu. Bunu doğadan gelen bir şey olarak da düşüneceğimiz için durdurma gibi bir şansımız çok fazla yok. Ama biliyoruz ki bu konuda teknoloji bize br çok kırışıklık tedavisi alternatifi sunuyor. Bu konu hakkında bizi bilgilendirebilirs misiniz?

Kırışıklık tedavisinde sıkca yapılan uygulamalar çok çeşitli aslında. Sırası ile bahsedecek olursak Botox ile başlayabiliriz.

BOTOX

Botox- kırışıklığa yol açan kaslara , ince uçlu enjektörlerle uygulanır.Kaslara uygulanan  clatridiumbotutinum Tip A ( botox) kasları gevşeterek kırışıklığı engeller.Uzman bir hekim tarafından klinik ortamında tek kullanımlık enjektörlerle yapılan botox uygulaması 15. Günde etkisini  belirler.4,5 ay ile 6 ay arasında etkisini sürdürür.Bir daha hiç yapılmasa bile % 35 - % 40 iyilik hali kalır.Düzenli yapıldığında etki süresi uzar. Kırısıklıklar ilk başladığında yapılması  işlem başarısını  arttırır.Deri kırığı oluşmamasında fayda vardır.

DOLGU

Gereken yerlere , uzman hekim tarafından klinik ortamda hyolüronik asit uygulama işlemidir. Etkileri 8- 12 aydır.Botox uygulamalarında olduğu gibi etki süresi bittiğinde bile %35 -%40  iyileşme hali kalıcı olur.Uygulama yapılan bölgede yapılanma olur.

PRP TEDAVİSİ( PLETELET RİCH PLASMA )

Kişiden alınan az miktarda kan santrüfüjedilerek ,trombosit ve büyüme faktörlerince zengin plasma kısmı kişiye mezoterapideki gibi çok ince iğnelerle uygulanır.Uygulama alanları yüz bölgesi , göz çevresi , boyun, gıdı, eller )

FRAKSİYONEL LAZER

Fraksiyonelle cildin üst tabakası soyulur ve kollegen üretimi uyarılıp arttırılır.Üst yüzeydeki ince çizgilerde azalma görülür.Cilt daha canlı , parlak lekesiz bir görünüme kavuşur.

KİMYASAL PEELİNG

Çeşitli asitlerle cilt yüzeyi soyulur,soyulan ciltte ölü hücreler atılıp , yerine yeni hücreler gelir.

 

MEZOLİFTİNG

Yaşlılık karşıtı vitaminlerin yüz- boyun derisi altına çok ince enjektörlerle verilme işlemidir sıkça kullanılır.

DERMOROLLER

Üzerinde çoklu ince iğne bulunduran bir rollondur.Roller uzman kişilerce deri üzerinde gezdirilerek , deride kontrollü hasar meydana getirme işlemidir. Deride kendini iyileştirmek üzere iyileşme serumları üretir, kolegen üretimi artar.

4-6 seans 15 gün aralıklarla uzman kişilerce kişiye özel aparatlarla yapılması ön görülür.

ULTRAFORMER ( Yüksek Focuslanmış Ultrason)

Deri altında Demas bölgenin +55Cc ye kadar ses dalgalarıyla ısıtılıp koagülasyon(pıhtılaşma kontrollü hasar) yaratılmasıdır. Böylece yeni aktif kollegen hücreleri üretilir. İşlem sonuçları 46 hafta içinde gözle görülür bir hal alır.

Güzel bir kış mevsimi yaşarken hepinize sımsıcak; sağlık dolu günler diliyorum. Sevgiyle kalın.

                                                                                                                                    Esen Mutlu

Uzman Estetisyen

 

 

Nets Club

" Gelişmiş cihaz teknolojisi ve uzman kadromuz ile güzelliğinizi ve sağlığınız önceliğimizdir."

Blog

iletisim bilgileri

Nets Club Bornova
Erzene Mahallesi 80 Sokak No: 14
(Tansaş Arka Sokak - Milli Eğitim Yanı)
Hükümet Meydanı Bornova / İZMİR

Tel: 0 850 277 6387

Faks: 0 232 342 8063

info@netsclub.com.tr

Sosyal Medya

JoomShaper